Loading…

Haziri: Kadri Veselin e larguam për tri orë nga synimi për kryeministër

  • 15/06/2017 | 22:49

Haziri: Kadri Veselin e larguam për tri orë nga synimi për kryeministër

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka theksuar se përgjegjësia përpjesëtohet për të gjithë në parti, pasi partia ka dalë e treta.


Ai ka thënë në emisionin “Debat Plus” të RTV Dukagjini se Hashim Thaçin është dashur që pas 6 viteve ta largojnë nga pozita e kryeministrit, duke e negociuar atë.

“Por, ne si parti Kadri Veselin e kemi larguar nga pretenduesi për kryeministër vetëm për tri orë”, ka theksuar Haziri.

Ai ka theksuar se prurjet në parti dhe aleancat më partitë e tjera, i kanë marrë votat e LDK-së, dhe nuk është se kanë sjellë vota të reja.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë