Loading…

Haziri flet për gjendjen e Mustafës, tregon se a do mund t’i kthehet jetës politike

  • 17/01/2018 | 18:23

Haziri flet për gjendjen e Mustafës, tregon se a do mund t’i kthehet jetës politike

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri i ftuar në emisionin POLITIKË me autor Sejdi Demirin në Tribuna Channel, tregoi rreth gjendjes shëndetësore të kryetarit dhe ish-kryeministrit Isa Mustafa.


Haziri tha se nuk ka vend për shqetësim rreth gjendjes shëndetësore të kryetarit të LDK-së Isa Mustafa i cili pas një gripi ka pasur një komplikim të lehtë dhe pritet shumë shpejt të kthehet në jetën politike dhe akademike.

“Definitivisht nga një gjendje gripoze kryetari i LDK-së e ka pasur një komplikim të lehtë i cili është i përballueshëm, është i shërueshëm, ka nevoj për një rehabilitim, për disa jave, nuk po flasim për kohë të gjatë, për disa ditë i cili mundëson të kthehet normal në LDK si kryetar, edhe në akademi si akademik dhe në universitet si professor” tha Haziri.

E vlerësoj po ashtu edhe solidaritetin i cili po bëhet atij gjithandej.

Mund ta ndiqni nga minuta 54:04 deri në 54:30

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë