Loading…

Haziri flet për çështjen e shtetasve turq para seancës së nesërme

  • 03/04/2018 | 21:06

Haziri flet për çështjen e shtetasve turq para seancës së nesërme

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se situata me shtetasit turq duhet të ndriçohet.

“Ne presim që nesër të mbahet seanca. Shpresojmë të mos ketë ikje nga përgjegjësia, sepse kemi parë që kemi pasur shmangie. Presim sqarim, interpelanca mund ta ndriçojë”, ka thënë ai në RTK.

Haziri nuk e ka vlerësuar performansën e koalicionit aktual qeveritar, duke thënë se nuk ka kapacitete.

Ai ka kujtuar kur koalicioni i mëparshëm ishte rrëzuar. “Qeveria u pat rrëzuar nga PDK-ja, u pati punuar tinëz, u pat porositur mocioni dhe atë e pat mbështetur edhe Lista Serbe”, ka thënë Haziri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë