Loading…

Haxhiu: Qeveria e Kosovës me urgjencë të rishqyrtoj dhe largoj masat absurde kufizuese

  • 24/01/2022 | 13:30

Haxhiu: Qeveria e Kosovës me urgjencë të rishqyrtoj dhe largoj masat absurde kufizuese

Deputeti i PDK’së Bekim Haxhiu, ka kritikuar masat e vendosura nga Qeveria e Kosovës ku kërkohen tri doza të vaksinës për të hyrë në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Haxhiu, përmes një postimi në Facebook tha se Qeveria e Kosovës me urgjencë të rishqyrtoj dhe largoj masat absurde kufizuese.

Ai shpërndau edhe deklaratat e disa nga politikanët shqiptarë që kërkojnë gjithashtu heqjen e këtyre masave.

‘’ Si mund të kërkohet doza e tretë për të hyrë apo dalë nga Kosova kur në Kosovë me dozën e tretë janë vaksinuar vetëm 10.871 qytetarë apo vetëm 0,5% e tyre’’ pyeti Haxhiu.

Kujtojmë se sot është mbajtur edhe një protestë në pikën kufitare me Shqipërinë, ku protestuesit kanë kërkuar heqjen e këtyre masave pasi thanë se janë të njëanshme.

Postimi i plotë:

Qeveria e Kosovës me urgjencë të rishqyrtoj dhe largoj masat absurde kufizuese.
Si mund të kërkohet doza e tretë për të hyrë apo dalë nga Kosova kur në Kosovë me dozën e tretë janë vaksinuar vetëm 10.871 qytetarë apo vetëm 0,5% e tyre.
Vendimet apsurde të kësaj qeveria kanë sjellur reagime të shumta me plotë të drejtë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë