Loading…

Haxhiu – Lekajt: Jeni në gjendje ta rrezikoni Republikën vetëm për Ramushin kryeministër

  • 21/06/2017 | 21:18

Haxhiu – Lekajt: Jeni në gjendje ta rrezikoni Republikën vetëm për Ramushin kryeministër

Albulena Haxhiu nga VV e ka cilësuar si të pavërtetë faktin se Lista Serbe duhet doemos të jetë pjesë e qeverisë.


Ajo theksoi se PAN duke iu drejtuar Pal Lekajt, janë në gjendje të bëjnë çdo gjë, madje edhe koalicion me Listën Serbe vetëm e vetëm që ta kenë Haradinajn kryeministër.

“Është e pavërtetë që duhet patjetër me marrë Listën Serbe në qeveri. me bë koalicion, ministër dakord, por nuk obligohen m’i marrë në koalicion. d.m.th. ju jeni në gjendje me marrë në koalicion Listën Serbe vetëm e vetëm që me pas Ramushin kryeministër”, ka thënë ajo në KTV.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë