Loading…

Haxhiu: Drejtësia veproi me rastin e Dafina Zhubit njëjtë si me Deharin

  • 17/04/2017 | 12:32

Haxhiu: Drejtësia veproi me rastin e Dafina Zhubit njëjtë si me Deharin

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka komentuar  ekspertizën e një instituti zviceran i cili konstaton  se Dafina Zhubi, vajza nga Prishtina, ishte vrarë.


Haxhiu ka thënë se Prokurorja Fitore Sadikaj, nën ndikimin e Imer Bekës – kryeprokuror i PTH në Prishtinë, veprën e kishte cilësuar si vetëvrasje, njësoj siç vepruan edhe për vdekjen e dhunshme të Astritit Deharit.

”Ky sistemi jonë i drejtësisë ka nevojë për transformim të thellë dhe të menjëhershëm, në mënyrë që qytetarëve t’i kthehet besimi!

Kjo është e pamundur të bëhet me njerëz qe e kanë kapur sistemin e drejtësisë dhe që e keqperdorin të njëjtin sa herë i duhet!”, ka shkruar Albulena Haxhiu.

Ekspertizën për rastin e Dafina Zhubit mund ta gjeni KËTU. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë