Loading…

Hasi i Shqipërisë kërkon tregti të lirë me Kosovën

  • 19/11/2016 | 21:45

Hasi i Shqipërisë kërkon tregti të lirë me Kosovën

Bashkia e Hasit në Shqipëri gjendet pranë vijës së kufirit me Kosovën, duke i ofruar asaj potencial tregtie me Kosovën, në veçanti për produktet bujqësore të zonës.

Banorët po u apelojnë qeverive të të dy vendeve, që krahas lëvizjes së lirë të shtetasve, të mundësohet edhe tregtimin e lirë të prodhimeve bujqësore të zonës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë