Loading…

“Hashim Thaçi do të përfundojë keq”

  • 26/02/2017 | 13:54

“Hashim Thaçi do të përfundojë keq”

Aktori i madh dhe ish-delegati i Kosovës në kohën e deklaratës së pavarësisë, Adem Mikullovci ka dhënë një vlerësim edhe për presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi.

Për të ka thënë se nuk do të përfundojë mirë. Atë e ka cilësuar si njeri që mendon veç për vete.

“Nuk e di qysh ka me kalu, por gjithsesi jo mirë. Pikturën që e ka bërë një piktor i mirë, në fund e ka zhallavitë. Tepër ambicioz, tepër veç për veti. Më i meçmi, më i forti, më i dituri”, ka thënë Mikullovci.

Ai kujton edhe takimin e parë me Thaçin, i cili kur ishte nxënës i Shkollës së Mesme Teknike në Mitrovicë, kishte banuar me qira te axha i Ademit.

“Dhe i pata thënë se revolucionarin e ke marrë prej Mikullovcëve”, kujton ai.

https://www.youtube.com/watch?v=bw_yeoyuovE

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë