Loading…

Harry Kane bëhet golashënuesi më i mirë në histori të Tottenham

  • 05/02/2023 | 19:17

Harry Kane bëhet golashënuesi më i mirë në histori të Tottenham

Harry Kane ka regjistruar një rekord te Tottenham Hotspur, pas golit të shënuar sot në ndeshjen ndaj Manchester Cityt.


Pjesa e parë e kësaj ndeshje është mbyllur me epërsinë minimale të vendasve, 1:0, shkruan Gazeta Express

Golin për Tottenhamin e shënoi kapiteni i tyre, Kane në minutën e 15-të.

Për 29-vjeçarin ishte ky goli i tij i 267 me fanellën e skuadrës londineze, të cilës iu bashkua në vitin 2013.

Kësisoj, sulmuesi anglez u bë golashënuesi më i mirë në histori të klubit të Tottenhamit. / Express

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë