Loading…

Harron shkeljen e Kushtetutës, Presidenti Meta gjënë kohë për futboll dhe plazhë

  • 13/10/2019 | 11:59

Harron shkeljen e Kushtetutës, Presidenti Meta gjënë kohë për futboll dhe plazhë

Pas vendimit të Komisionit të Venecias, presidenti Meta harron shkeljet e Kushtetutës, relaksohet në plazh duke luajtur futboll, shkruan Gazeta Metro.


Shqipëria dhe President Meta janë  duke u përballur me probleme të shumta, por si duket Presidentin shqiptarë nuk nuk është se e shqetësojnë shumë.

Ai gjatë ditës së sotme( e diel), është shfaqet buzë detit, duke e mbajtur topin me këmbë, për ta pasuar në kraharor dhe më pas sërish në këmbë.

Duket se pavarësisht zhvillimeve intensive në vend dhe bërjes së shpejti publike të raportit përfundimtar të Komisionit të Venecias, kreu i shtetit ka gjetur kohë edhe për pak aktivitet fizik dhe relaksim.

“E diela është më e bukur kur nis sportive!” ka shkruar Ilir Meta në një postim në Facebook.

Ndryshe, Komisioni i Venecias dy ditë me parë dha përgjigjen e saj, ku thuhej se Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta kapërceu kufijtë ligjor me anulimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit, por është Gjykata Kushtetuese që do vendosë për shkarkimin e tij./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë