Loading…

Haraqija: Nuk është diskutuar kandidatura e Ukë Rugovës për Prishtinë

  • 18/04/2017 | 17:33

Haraqija: Nuk është diskutuar kandidatura e Ukë Rugovës për Prishtinë

Ish ministri i Kulturës nga LDK, Astrit Haraqija, mik i familjes së ish presidentit Ibrahim Rugova, ka thënë se nuk është diskutuar kandidatura e Ukë Rugovës për kryetar të Prishtinës.


Sot gazeta e afërt me LDK’në, Bota Sot raportoi se disa degë të LDK’së në Prishtinë, do të propozojnë Rugovën si kandidat për kryetar të Prishtinës.

Mirëpo, Haraqija në një prononcim për Gazetën Metro, e ka mohuar këtë lajm, duke thënë se nuk është e vërtetë të jetë diskutuar, e le më se do të ketë një propozim të tillë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë