Loading…

Haradinaj: Turp për Kosovën që fëmijët të dalin të fundit në Pisa

  • 19/01/2018 | 14:25

Haradinaj: Turp për Kosovën që fëmijët të dalin të fundit në Pisa

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se është turp për Kosovën që fëmijët të dalin të fundit në testin Pisa.


Poashtu, ai deklaroi se kjo urgjent duhet të ndryshohet përdersa iu ka bërë thirrje mësuesve dhe prindërve të angazhohen për t`i mësuar fëmijët.

Pos kësaj, shefi i Qeverisë tha se ka një krizë në Kosovë pasiqë është e pakuptimtë që mjekët t`iu thonë pacinetëve që të shkojnë në barnatore për t`i blerë barnat elementare.

Ai këto deklarime i bëri nga një vizitë që po e zhvillon në Junik, pastaj Haraadinaj do ta vizitojë gjatë ditës edhe Komunën e Deçanit.

http://gazetametro.org/lekaj-pendohet-per-gazin-lotsjelles-ne-kuvend/

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë