Loading…

Haradinaj tregon për herë të parë: E propozova Shpend Ahmetin kryeministër (Video)

  • 02/05/2017 | 21:12

Haradinaj tregon për herë të parë: E propozova Shpend Ahmetin kryeministër (Video)

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në emisionin Komiteti, ka folur për marrëveshjet me partitë tjera opozitare, dhe bisedimet që ka zhvilluar për mënyrën se si opozita do të marrë pjesë në zgjedhjet qendrore, kurdo që ato mbahen.


Haradinaj për herë të parë ka bërë treguar për një marrëveshje, të cilën kishte pretenduar ta arrinte me partitë opozitare, ku si kryeministër të përbashkët kishte propozuar kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Kreu i AAK’së ka folur për qëndrimet e partive të tjera, përfshirë edhe Lëvizjen Vetëvendosje, duke treguar se çfarë e pengoi krijimin e një marrëveshjeje të tillë.

Ndiqeni videon e mëposhtme:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë