Loading…

Haradinaj thotë se ka shpëtuar dhjetëra persona të ndjekur nga Erdogani

  • 10/04/2018 | 21:34

Haradinaj thotë se ka shpëtuar dhjetëra persona të ndjekur nga Erdogani

I pari i Qeverisë së Kosovës Ramush Haradianj ka shpjeguar rrëmbimin dhe dëbimin e gjashtë gylenistëve nga Kosova në Turqi.


Thotë se po ta kuptonte me kohë rastin, nuk do të lejonte dëbimin e tyre.

Por sipas tij, një listë e gjatë emrash gylenistësh ka ekzistuar.

LEXO EDHE: Haradinaj i kundërpërgjigjet Thaçit: Unë rri me Radojcicin e ti me Vucicin

“Supozohet se ka qenë një listë e gjatë e njerëzve”, tha Haradinaj.

“Më shumë se 10”, shpjegoi ai në emisionin “Pressing’ në T7.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë