Loading…

Haradinaj: Të pagjeturit dhimbje që vazhdon

  • 30/08/2021 | 11:56

Haradinaj: Të pagjeturit dhimbje që vazhdon

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në ditën ndërkombëtar të personave të zhdukur, ka thënë se motrat, vëllezërit e fëmijët tonë të pagjetur mbesin plagë e hapur dhe dhembje që vazhdon.


Haradinaj ka shkruar në Facebook se ata nuk kërkuan asgjë më shumë, vetëm se të jetojnë të lirë në shtëpinë e tyre, në dheun e të parëve.

“Zemra jonë bashkëndjen me familjarët që ende presin të dashurit e tyre. Jemi gjithmonë bashkë”, ka shkruar Haradinaj.

Përndryshe, janë edhe 1632 persona të zhdukur nga lufta e fundit në Kosovë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë