Loading…

Haradinaj takoi kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçin

  • 08/11/2016 | 16:39

Haradinaj takoi kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçin

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, gjatë ditës së martë ka pritur në një takim, kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçin.

Në takim është diskutuar rreth zhvillimeve politike të te dyja vendeve, si dhe rolin konstruktiv që mund të luaj Prishtina në krijimin e një klime pozitive në Maqedoni.

Sipas kumtesës nga AAK-ja që të dy janë dakorduar për domosdoshmërinë që partitë politike shqiptare në Maqedoni, të veprojnë në fuqizimin dhe faktorizimin e subjekteve politike shqiptare si dhe në koncentrimin votës shqiptare në këto zgjedhje.

Haradinaj ka theksuar se AAK, do të jetë në mbështetje të krijimit të një klime demokratike dhe pro kapitalizimit të votës politike shqiptare./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë