Loading…

Haradinaj takohet me shefen e EULEX’it e Komandantin e Operacioneve Civile të BE’së

  • 02/04/2019 | 17:12

Haradinaj takohet me shefen e EULEX’it e Komandantin e Operacioneve Civile të BE’së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar me Komandantin e Operacioneve Civile të BE-së, Vincenzo Coppola dhe shefene e EULEX-it, Alexandra Papodopoulos, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka bërë të ditur se gjatë takimit kanë diskutuar reth të arriturave të vendin, dhe bashkëpunimit me BE-në.

“Bashkimi Europian e ka ndihmuar Kosovën në të gjitha etapat e shtetndërtimit në shumë fusha me rëndësi dhe veçmas në atë të sigurisë, ligjit dhe rendit. Sot në takim me Komandantin e Operacioneve Civile të BE-së, Vincenzo Coppola dhe shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos, diskutuam për të arriturat e vendit dhe mundësitë që kemi, që ky bashkëpunim të avancojë në të mirë të vendit dhe raporteve tona me BE-në”, ka shkruar Haradinaj.

Ai ka përfunduar se Kosova është e përkushtuar për rrugën e saj euro-atlantike dhe orientimi i saj, do të bëhet gjithmonë në koordinim me partnerët tjerë./gazetametro.net

https://www.facebook.com/RamushHaradinajOfficial/posts/1121253647999048?__xts__[0]=68.ARDiN2ky2KDU1VdeCxOOtBzVrbgTF5pR57x5isBsHAjRKrzzMTv6GIDEWwg9dPVTU0WTqTj7fhJ7hS0ELfRQZ6C_npo40qs7rkmrexSNBhTOVfmQfOfmUyPIPnjoMV9X8EFxFO49l-o6kAwnGwmyaD18-EjfemEbVY2hjUSVs5nhsmBB3dxSymKQruDCMbitVJ25czwaVwUioq6eLdngIj4mcMFrCHIWpkvo1c55Ph6eb9ucBPTmX11DrsLgaTky524pV3tKoSXPO5g0nsBEqs3EGmoozo_pB8Xk8kEyM29gsMByLbWvCiT6r873CJizJBfHTSrsugmTVP000C06Bbi3Vg&__tn__=-R

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë