Loading…

Haradinaj: SHBA’të dhe BE’ja të garantojnë zgjedhje të lira

  • 10/05/2017 | 17:05

Haradinaj: SHBA’të dhe BE’ja të garantojnë zgjedhje të lira

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur gjatë një konference pas rrëzimit të Qeverisë, duke i bërë thirrje SHBA-ve dhe BE-së që të ndihmojnë procesin zgjedhor në Kosovës, që të garantohen zgjedhjet e lira.


Haradinaj ka thënë që përfundimi i kësaj qeverie është lajm i mirë për faktin se Kosova është prap sovrane, pra është prap e qytetarit.

“Dhe ky lajm i mirë nuk bën të prishet apo të dëmtojë në mënyra të ndryshme vullnetin e sovranit”.

Haradinaj i ka bërë thirrje SHBA-ve dhe BE-së që të garantojnë zgjedhjet të lira.

‘Në mënyrë që sovrani të flet lirshëm, zgjedhjet duhet me qenë të lira e fer. Mos mu vjedh vota mos me u pengu procesi zgjedhor. Që zgjedhjet të jenë të lira kërkojmë ndihmën e Amerikës dhe BE-së që të jenë pjesë që zgjedhjet të jenë të lira”, ka thënë Haradinaj./gazetametro.net

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë