Loading…

Haradinaj, Serbisë: Nuk lejojmë m’u tallë me neve, sillu mirë! (Video)

  • 11/05/2017 | 20:49

Haradinaj, Serbisë: Nuk lejojmë m’u tallë me neve, sillu mirë! (Video)

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se duhet me qenë dikush për me ju prish agjendat Serbisë me të cilat po bënë hajgare ende kundër Kosovës.


“Duhet me i kallxu BE-së, por ne veçanti Amerikës, se nuk jemi ma popull me u tallë askush me neve”, tha Haradinaj, duke shtuar se më këtë çështje nuk kemi me leju.

“Në këtë temë Evropa nuk po bën asgjë, dhe unë i jam mirënjohës Berlinit i cili ka pasur një qasje të qartë ndaj meje, por kur asht në pyetje Brukseli, kjo është e padrejtë, ngase në Ballkan BE po shihet se nuk po mundet me i bind palët dhe me marrë vendime të prera, por këtu duhet me hy Amerika dhe me ia kallxu vendin Serbisë”, ka thënë Haradinaj.

Sipas tij, shqiptarët nuk dalin jashtë vetvetes dhe nëse do Serbia të jetë komshi i mirë me neve, atëherë duhet me u sillë mirë.

“Nëse Evropa dhe Amerika nuk e kryejnë këtë pune, atëherë neve nuk na mbetet tjetër veç me ba reciprocitetin, derisa ata e mbajnë Kosovën në Kushtetutën e tyre, edhe na fjala vjen detyrohemi me fute 1/3 e territore të tyre në pjesën tonë”, ka thënë ai.

“Ma s’ka me na shkelë kojshia i keq”, ka shtuar Haradinaj.

Këto komente Haradinaj i ka bërë në Rrokum Rroll në Televizionin Rrokum.

Për më shumë shihni videon.

https://www.youtube.com/watch?v=SjyTWJyG0Ro

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë