Loading…

Haradinaj: Së shpejti do lëvizim pa viza

  • 31/05/2017 | 19:07

Haradinaj: Së shpejti do lëvizim pa viza

Në ditën e hapjes zyrtare të fushatës koalicioni PDK-AAK-NISMA, kandidati për kryeministër nga ky koalicion, Ramush Haradinaj në kërkim të votës së qytetarëve ka thënë se Kosova po thërret për një shtet ligjor.


“E ndiej thirrjen e Kosovës për Evropën, për familjen tonë, e ku shpejt do të lëvizim lirshëm pa viza. Për NATO-n, që është aleanca jonë”, ka shkruar Haradinaj në rrjetin social Facebook, përcjell gazetmetro.net

Tutje, ai ka përmendur edhe thirrjen për miqësinë e përjetshme me Amerikën që ai e quajti “engjëlli ynë mbrojtës”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: inf[email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë