Loading…

Haradinaj: Rrëfimi i Vasfije Krasniqit-Goodman, pasqyra më reale e përjetimeve tragjike të popullit tonë

  • 18/10/2018 | 09:29

Haradinaj: Rrëfimi i Vasfije Krasniqit-Goodman, pasqyra më reale e përjetimeve tragjike të popullit tonë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim këtë mëngjes, Vasfije Krasniqin-Goodman, gruan që doli publikisht dhe tregoi historinë e saj të dhunimit gjatë kohës së luftës, transmeton gazetametro.net.


Haradinaj ka thënë se Vasfija mposhti heshtjen dhe u kryengrit kundër aktit më çnjerëzor, duke u bërë model i shoqërisë sonë për të guxuar.

Kryeministri gjithashtu ka përgëzuar atë për guximin e përmasave heroike duke shtuar se të gjitha viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës e kanë tërë mbështetjen dhe nuk duhet të ndihen të vetme në këtë betejë për drejtësi.

Postimi i plotë:

Vasfije Krasniqi, mposhti heshtjen dhe u kryengrit kundër aktit më çnjerëzor, duke u bërë model i shoqërisë sonë për të guxuar. Ajo i dha zë të vërtetës dhe forcë të gjitha viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës për të dëshmuar. Rrëfimi i saj, si pasqyra më reale e përjetimeve tragjike të popullit tonë, është shtysë e fuqishme për ngadhënjimin e drejtësisë dhe që ta njoh bota të vërtetën e Kosovës. Mëngjesin e sotëm, këtë grua të jashtëzakonshme, e përgëzova për guximin e përmasave heroike. Të gjitha viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës e kanë tërë mbështetjen tonë dhe asnjëherë nuk duhet të ndihen të vetme në këtë betejë për drejtësi.

RH

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë