Loading…

Haradinaj përkujton dëshmorët e Hasit

  • 29/01/2017 | 14:15

Haradinaj përkujton dëshmorët e Hasit

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj  ka shkruar edhe një herë nga Franca, ku edhe po mbahet në arrest që nga fillimi i këtij viti. Kësaj here për të përkujtuar të rënët e Rugovës së Hasit në 18 vjetorin e tyre.


Ai këtë e ka bërë duke publikuar një fotografi nga përvjetori i kaluar, siç ka thënë ai, për të qenë aty, ku ata e meritojnë çdo vit.

Siç ka shkruar Haradinaj, pavarësisht largësisë fizike të tij, ai i falet lavdisë dhe sakrificës së tyre.

“Veç në Kosovë ndodh që një vend i vogël si Rogova e Hasit, të na kujtojë se sa të mëdha janë plagët e këtij populli”, ka shkruar Haradinaj, transmeton gazetametro.net.

“Sot, në këtë 18 vjetor, i kujtojmë gjithë ata burra trima, që ranë për vendin dhe lirinë e përbashkët. I falem lavdisë dhe sakrificës së tyre, pavarësisht largësisë sime nga Rogova ku prehen”, ka shtuar ai. /gazetametro.net.

haradinaj

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë