Loading…

Haradinaj për vdekjen e regjisorit Bekim Lumi: I dha vulën e tij origjinale artit të Kosovës

  • 30/07/2018 | 09:32

Haradinaj për vdekjen e regjisorit Bekim Lumi: I dha vulën e tij origjinale artit të Kosovës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se vdekja e regjisorit të njohur kosovar Bekim Lumi është lajm pikëllues.

Sipas tij, ikja e hershme e Lumit ka lënë një zbraztësi të madhe në familje, shoqëri dhe sidomos në artin e regjisë.

“Ai nuk reshti për tre dekada me radhë t’i jepte vulën e tij origjinale artit dramatik të Kosovës”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e tij në Facebook.

Regjisori i njohur, Bekim Lumi, ndërroi jetë mëngjesin e ditës së sotme pas një kohe të gjatë që vuante nga sëmundja e kancerit.

Më poshtë statusi i plotë i Ramush Haradinaj:

Pikëllues lajmi për kalimin në amshim të regjisorit Bekim Lumi, ndër më të veçantët në artin skenik të Kosovës.

Ikja e hershme e Lumit ka lënë një zbraztësi të madhe në familje, shoqëri dhe sidomos në artin e regjisë. Ai nuk reshti për tre dekada me radhë t’i jepte vulën e tij origjinale artit dramatik të Kosovës.

Ngushëllime të sinqerta familjes Lumi, të gjithë atyre artistëve që punuan më të si dhe miqve të shumtë.

I qoftë i lehtë dheu i Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë