Loading…

Haradinaj për Ismail Kadarenë: Imazhi më i mirë i secilës pëllëmbë toke ku flitet dhe jetohet shqip

  • 28/01/2023 | 17:21

Haradinaj për Ismail Kadarenë: Imazhi më i mirë i secilës pëllëmbë toke ku flitet dhe jetohet shqip

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj me rastin e 87-vjetorit të lindjes, e ka uruar shkrimtarin shqiptar të përmasave botërore, Ismail Kadare.


Haradinaj ka thënë se Kadare është imazhi më i mirë i Shqipërisë, i Kosovës dhe i secilës pëllëmbë toke ku flitet dhe jetohet shqip.

“Si shqiptarë, jemi me fat që e kemi shkrimtarin e përmasave botërore, që me fuqinë e fjalës e bëri të njohur të vërtetën dhe të drejtën e Kosovës. Ai është imazhi më i mirë i Shqipërisë, i Kosovës dhe i secilës pëllëmbë toke ku flitet dhe jetohet shqip”, ka shkruar Haradinaj.

Postimi i plotë: 

Urimet më të përzemërta shkrimtarit më të madh të të gjitha kohëve ndër shqiptarë, Ismail Kadare, në 87-vjetorin e lindjes, duke i dëshiruar jetë të gjatë e shëndet, si dhe plot suksese të mëtejme në krijimtarinë e tij.

Si shqiptarë, jemi me fat që e kemi shkrimtarin e përmasave botërore, që me fuqinë e fjalës e bëri të njohur të vërtetën dhe të drejtën e Kosovës. Ai është imazhi më i mirë i Shqipërisë, i Kosovës dhe i secilës pëllëmbë toke ku flitet dhe jetohet shqip.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë