Loading…

Haradinaj për Ibrahim Rugovën: Personalitet i një politike paqësore, nder që kam punuar me të

  • 02/12/2022 | 10:12

Haradinaj për Ibrahim Rugovën: Personalitet i një politike paqësore, nder që kam punuar me të

Sot është ditëlindja 78-të e ish-presidentit të Republikës së Kosovës, Ibrahim Rugova.


Në ditën e lindjes e tij kreu i AAK-së Ramush Haradinaj, tha se Presidentin Rugova e kujtojmë si një personalitet i një politike humane, paqësore, në interes dhe në mbrojtje të të drejtave të popullit të Kosovës.

Ndër të tjera Haradinaj tha se e ka pasur nderin që ka punuar me të në vitet e lirisë.

“Sot, në ditëlindjen e tij, Presidentin Rugova e kujtojmë si një personalitet i një politike humane, paqësore, në interes dhe në mbrojtje të të drejtave të popullit të Kosovës.

E kam për nder që kam punuar me të, në vitet e para të lirisë, në kohën kur kishte probleme e tema me rëndësi të madhe nacionale.
Urime ditëlindja President Rugova”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë