Loading…

Haradinaj: Një armiku si Serbia duhet t’ia tregojmë çdoherë vendin

  • 27/04/2017 | 19:56

Haradinaj: Një armiku si Serbia duhet t’ia tregojmë çdoherë vendin

Kreu i AAK-së e ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbërritur në Kosovë.


Ai sapo ka zbritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” ku e kanë pritur familjar e miq të tij.

Haradinaj në një fjalë rasti, në aeroportin e Prishtinës, u shpreh se një armiku siç është Serbia duhet t’ia tregojmë çdoherë vendin.

‘Duhet të jemi të vendostë qe një armiku si Serbia duhet me ia tregu vendin’, u shpreh ai. Ai gjithashtu tha se  roli i Prishtinës zyrtare ka munguar, pasi institucionet nuk e kanë kapacitet.

‘Kemi gabime të brendshme të njerëzve që nënshtrohen, duhet t’u tregohet vendi, Roli i Prishtinës zyrtare ka munguar. Instuticionet këtu nuk e kanë treguar vetën fatkeqësisht, dihet kapaciteti i tyre,’ tha ai.
Turma e qytetarëve po e pret në sheshin “Zahir Pajaziti” ku ai pritet t’i drejtohet pas pak./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë