Loading…

Haradinaj në duart e policisë franceze (Foto ekskluzive)

  • 05/01/2017 | 18:10

Haradinaj në duart e policisë franceze (Foto ekskluzive)

Lideri i AAK’së dhe ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është arrestuar në Francë në bazë të një fletë arresti të lëshuar nga Serbia.


Mediat franceze sot kanë publikuar një foto të momentit kur Haradinaj po shoqërohej nga policia, transmeton gazetametro.net.

Arrestimi i Ramush Haradinajt ne France

Ai është paraqitur sot para prokurorit francez, ku po shqyrtohet kërkesa për ekstradim të tij në Serbi.

Haradinaj edhe më herët ishte arrestuar në Slloveni në bazë të të njejtit fletë arrest të lëshuar nga Serbia në Interpol në vitin 2004, ku ish kryeministri kosovar akuzohet për krime lufte të pretenduara se janë kryer në vitin 1998-99. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë