Loading…

Haradinaj mund të lirohet ende pa u marrë vendimi rreth ekstradimit

  • 05/01/2017 | 13:53

Haradinaj mund të lirohet ende pa u marrë vendimi rreth ekstradimit

Marie-Helene Calvano, zyrtare e gjykatës së Colmar, qytet në lindje të Francës, vendi ku po mbahet Ramush Haradinaj, ka thënë se gjykata do të vendosë nëse Haradinajn do ta mbajnë në paraburgim gjatë procedurave që do të vendoset për ekstradim, apo lirimin e tij nën mbikëqyrje gjyqësore.

Ajo ka thënë se kjo mbetet të shihet gjatë ditës së sotme, transmeton gazetametro.net.

Githashtu Calvano, ka thënë se në një datë të pacaktur gjykata do të marrë vendimin nëse ish kryeministri kosovar do të ekstradohet ose jo në Serbi. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë