Loading…

Haradinaj: Mos t’ishte Albini dhe poltika e tij, moti s’do ta kishim Thaçin

  • 01/10/2018 | 21:53

Haradinaj: Mos t’ishte Albini dhe poltika e tij, moti s’do ta kishim Thaçin

Kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar shkurt kritikat e liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti, ndaj presidentit Hashim Thaçi.


Haradinaj i pyetur në T7 rreth një akuze të Kurtit ndaj Thaçit, u ka thënë Berat Buzhalës dhe Leonard Kërqukit, se s’ka hajr prej politikës së Kurtit, dhe sipas tij, po mos të ishte Kurti dhe politika e tij, Hashim Thaçi e edhe PDK qysh moti nuk do të ishim më në pushtet.

Kryeministri, e ka vlerësuar si politikë të gabuar atë të Kurtit, duke e fajësuar edhe atë pse Hashim Thaçi e PDK po vazhdojnë ta mbajnë pushtetin. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë