Loading…

Haradinaj mesazh Vucic’it e Dacic’it: Duhet të rrini kokulur

  • 07/06/2017 | 09:39

Haradinaj mesazh Vucic’it e Dacic’it: Duhet të rrini kokulur

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, në një intervistë për DW ka folur për akuzat që i bëhen atij nga Serbia për krime lufte.


Në këtë intervistë, Haradinaj i quajti nxënës të Millosheviqit e Sheshilit, Vuçiqin e Daçiqin.

“Unë ua kam njohur edhe shefat e tyre, Millosheviqin dhe Sheshelin, këta janë nxënësit e tyre. Ata duhet të rrinë kokëulur para shqiptarëve duke pasur parasysh faktin që çfarë u kanë bërë shqiptarëve. Një kërkim falje është veprimi i parë që ata duhet ta bëjnë”, tha Haradinaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë