Loading…

Haradinaj-Kurtit: Do deputetëve tu veç defat iu mungojnë, reagon Konjufca

  • 24/01/2022 | 14:24

Haradinaj-Kurtit: Do deputetëve tu veç defat iu mungojnë, reagon Konjufca

Kryetari i AAK’së Ramush Haradinaj, në seancën që po mbahet sot ka pasur një varg kritikash për Kurtin e deputetët e tij, derisa edhe njëherë akuzoi atë për refuzimin e gazsjellësit amerikan e ndihmave nga shtetet aleate, shkruan Gazeta Metro.


Haradinaj tha se Kurti është vonuar për reagim, e kur ai i thoshte që t’i dërgoj ministrat ‘’të mërdhihen’’ te KEK, në mënyrë që të reagojnë me kohë ai nuk e dëgjoi.

Tutje Haradinaj, kritikoi deputetët e LVV’së, duke thënë se disa nga ta ju mungon vetëm ‘’defi’’.

E për këtë nuk kaloi pa reaguar kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca, i cili i tha Haradinajt të ketë respekt.

‘’Më shumë respekt për kolegët’’,  tha Konjufca pas deklaratës së Haradinajt./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë