Loading…

Haradinaj kundërshton mbylljen e kufijve dhe orën policore: Zbrit në tokë o Kryeministër

  • 27/01/2022 | 11:09

Haradinaj kundërshton mbylljen e kufijve dhe orën policore: Zbrit në tokë o Kryeministër

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka vazhduar edhe sot me reagime të ashpra ndaj qeverisë Kurti për masat e pakuptimta ndaj pandemisë.


Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj i ka kujtuar kryeministrit Kurti thirrjen e Organizatës Botërore të Shëndetësisë e cila vlerëson se ndalimi i udhëtimit nuk e parandalon përhapjen e virusit.

“Organizata Botërore e Shëndetësisë del me vlerësimin se ndalimi i udhëtimeve nuk e parandalon përhapjen e virusit e Qeveria jonë i bllokon shqiptarët me hy në Kosovë e ata që janë brenda i mbyll me orë policore në shtëpi! Zbrit në tokë o Kryeministër!”, ka shkruar Haradinaj.

Më poshtë postimi i plotë i tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë