Loading…

Haradinaj jep lajmin për kohën e liberalizimit të vizave

  • 02/11/2018 | 21:39

Haradinaj jep lajmin për kohën e liberalizimit të vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar në lidhje me kohën e libëralizimit të vizave për Kosovën


Në intervistën në emisionin ‘Debat’ në RTK, Haradinaj u pyet nëse liberalizimi do të ndodh brenda këtij viti, shkruan gazetametro.net

Haradinaj tha se Kosova ka plotësuar kriteret për heqje të vizave, ashtu siç thotë edhe raporti i Komisionit Evropian.

Tutje, Haradinaj ka thënë se po punojnë që heqja e vizave të ndodh brenda këtij viti dhe se beson shumë që liberalizimi do të ndodh në fund të vitit.

‘’I kemi plotësu të gjitha kërkesat, raporti i Komisionit Evropian ka thënë se i kemi plotësuar ato. Besoj shumë se në fund të vitit do të kemi një vendim pozitiv’’, ka thënë Haradinaj. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë