Loading…

Haradinaj: Jemi gati për ushtri

  • 10/02/2017 | 20:31

Haradinaj: Jemi gati për ushtri

Deputeti i AAK-së dhe kryetari i komisionit parlamentar për mbikëqyrjen e FSK-së, Daut Haradinaj është shprehur optimist se Kosova së shpejti do të bëhet me ushtri.


“Ne ishim dhe jemi të përgatitur për Ushtri. Kosova duhet të krijoj kapacitetet mbrojtëse se jemi shtet, dhe kjo do të ndodhë shumë shpejt!”, ka thënë Haradinaj.

Kohëve të fundit janë shtuar zërat për themelimin e shpejt të Ushtrisë së Kosovës. Kjo, kanë thënë zyrtarët e shtetit, mund të bëhet edhe pa ndryshime Kushtetuese, duke ia ndërruar misionin FSK-së me një vendim ekzekutiv.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë