Loading…

Haradinaj i krahasoi Osmanin e Kurtin me Rrahman Morinën, reagon me shpejtësi ‘deputeti i Vjosa Osmanit’

  • 21/06/2022 | 22:46

Haradinaj i krahasoi Osmanin e Kurtin me Rrahman Morinën, reagon me shpejtësi ‘deputeti i Vjosa Osmanit’

Deputeti nga radhët e Vetëvendosjes, Haxhi Avdyli ka reaguar ndaj deputetit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, pasi ky i fundit krahasoi presidentin Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti, me ish-funksionarin famëkeq jugosllav, Rrahman Morina.


Avdyli e ka konsideruar krahasimin e Haradinajt si fyerjen më të madhe që një politikan ua bënë kolegëve të tij.

“Krahasimi i deputetëve dhe partive shqiptare si pjellë e UDB-as e krahasim me Rrahman Morinën, që e bëri sonte Ramush Haradinaj në një TV mbetet si fyerja më e madhe e një politikani që nga paslufta që ua bën kolegëve të tij. Shpallja të votuarëve të popullit si tradhëtar, është thirrje direkte për vëllavrasje, dhe kanosje direkte”, ka shkruar Avdyli në Facebook.

Këtë s’ia kemi borgj askujt e më së paku Ramush Haradinaj, ka shkruar deputeti Avdyli.

“Edhe pse më nga askush s’po mirret seriozisht, unë kurrë s’do besoja që pas rënies nga pushteti kaq poshtë do të bie si ish kryeministër e politikan”, ka shkruar në fund ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë