Loading…

Haradinaj ftohet në inaugurimin e Donald Trump

  • 27/12/2016 | 13:36

Haradinaj ftohet në inaugurimin e Donald Trump

Lideri i AAK’së Ramush Haradinaj ka marrë ftesë për inaugurimin e Presidentit Amerikan Donald Trump.


Nga burime të Gazetes Express, merret vesh se ai tashmë ka marrë ftesë për pjesëmarrje në ceremoninë e inaugurimit të Trump, për President të Shteteve të Bashkuara!

Haradinaj do të jetë në mesin e shumë politikanëve botërorë në ceremonin e inagurimit të Trumpit.

Donald Trump do të inagurohet si presidenti i 45-t i Shteteve të Bashkuara më 20 janar 2017.

Trump shokoi botën kur e mundi demokraten Hillary Clinton në zgjedhjet presidenciale të 8 nëntorit 2016.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë