Loading…

Haradinaj thërret për unitet shqiptarë

  • 03/12/2016 | 15:28

Haradinaj thërret për unitet shqiptarë

 

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj bashkë me nënkryetarët, Pal Lekaj e Ahmet Isufi, kryetaren e rinisë së AAK-së, Diellza Hoti dhe bashkëpunëtorë të tjerë, më ftesë të kryetarit Ilir Meta, sot ka marrë pjesë si mysafir nderi në Konventën Kombëtare të Lëvizjes Socialiste për Integrim.


Kryetari Haradinaj i është drejtuar me një fjalë rasti të pranishmëve, duke e përshëndetur konventën dhe strukturat udhëheqëse të LSI-së.

Sipas njoftimit për media të AAK-së, Haradinaj aty ka theksuar po ashtu se faktori politik shqiptar duhet të jetë unik për të qenë ndikues në zhvillime pozitive e të jetë i pathyeshëm në mbrojtje të qytetarëve shqiptarë, në mbarë botën kudo ku jetojnë ata.

“Të arriturat tona të ndërsjella na ndihmojnë që të jemi bashkë e të fortë drejtë synimeve tona në integrimet euroatlantike”, citohet të ketë thënë Haradinaj. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë