Loading…

Hapet çerdhja e re për fëmijë, në Sofali

  • 13/02/2017 | 08:18

Hapet çerdhja e re për fëmijë, në Sofali

Sot prapa shkollës “Gjin Gazulli”, hapet çerdhja e re për fëmijë, për lagjen e Sofalisë dhe lagjet përrreth.

Në hapje do të marrë pjesë edhe Kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti.

Çerdhja e parë e hapur me bazë në komunitet, e krijuar nga Këshilli i Prindërve të lagjes, me përkrahje të Komunës së Prishtinës ishte “Botanika”, në lagjen “Mati II”.

Në Komunën e Prishtinës kanë thënë se nëse ky sistem me bazë në komunitet do të ketë sukses, do të hapen çerdhe të reja me të njëjtin sistem, pothuajse në të gjitha lagjet e Prishtinës. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë