Loading…

Haliti: Veseli vendosi krye në veti për Haradinajn

  • 18/05/2017 | 08:33

Haliti: Veseli vendosi krye në veti për Haradinajn

Xhavit Haliti nga Partia Demokratike e Kosovës, duke për folur për koalicionin me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismën për Kosovën, ka thënë se kreu i subjektit të cilit i takon, Kadri Veseli, ka vendosur vet për kandidimin e Ramush Haradinajt për kryeministër.


“Negociatat i ka zhvilluar Veseli, ndërsa ne kemi qenë ndihmës”, ka thënë ai.

“Kur Veseli ka vendosur t’ia japë të drejtën Haradinajt për kandidat, vendimin më shumë e ka marrë vet sesa që i ka pyetur organet e partisë. Duke qenë në një pozitë të tillë, është mbështetur unanimisht nga anëtarët. Nuk mund të them se nuk ka pasur pakënaqësi”, njofton Klan Kosova.

Haliti tutje ka thënë se është i lumtur që pas 15 vitesh krahu i luftës janë bërë bashkë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë