Loading…

Haliti: Akt i guximshëm kalimi i krizës politike në Shqipëri

  • 19/05/2017 | 14:08

Haliti: Akt i guximshëm kalimi i krizës politike në Shqipëri

Nënkryetari i LDK’së, Xhavit Haliti, ka përshëndetur marrëveshjen politike në mes të PS’së dhe PD’së, në Shqipëri, me të cilën edhe u tejkalua kriza politike disa mujore.


“Marrëveshja e arritur në mes dy forcave kryesore politike në Shqipëri, PS-së dhe PD-së, për t’i hapur rrugën zgjidhjës së krizës politike është akt i guximshëm dhe shumë pozitiv qytetar dhe politik, i cili tregon gatishmërinë e tyre për t‘i tajkaluar interesat e ngushta dhe përmes dialogut të gjejnë zgjidhje politike në dobi të vendit”.

“Përgëzime për akterët kryesorë të kësaj marrëveshjeje si dhe mbështetësit e saj si nga BE ashtu dhe nga SHBA”, ka shkruar Haliti në Facebook. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë