Loading…

Halil Kastrati i bën me shtëpi 5 familje në Han të Elezit

  • 12/04/2019 | 15:26

Halil Kastrati i bën me shtëpi 5 familje në Han të Elezit

Humanisti i njohur Halil Kastrati nuk po ndalet së ndihmuari njerëzit nevojtare, transmeton Gazeta Metro.


Ai sot ka njoftuar në rrjetet sociale se, sot ka filluar ndërtimi i pesë shtëpive për familjet me nevojë në Han të Elezit.

“Sot nisi ndertimi i 5 shtepive per pese familje ne Han te Elezit, bashke me ne ishte edhe kryetari Refki Suma i cili ndau per secilen familje shumen prej 1 mije euro nga bugjeti komunal”, ka shkuar ai në Facebook.

Ndryshe Halil Kastrati po vazhdon me fushatën e tij humanitare me shoqatën ‘Jetimat e Ballkanit’, ku për çdo ditë ndihmojnë dhjetëra familje në nevojë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë