Loading…

Hakerët kinezë vjedhin 60 mijë emaile nga DASH

  • 29/09/2023 | 12:45

Hakerët kinezë vjedhin 60 mijë emaile nga DASH

Hakerët e lidhur me qeverinë kineze vodhën rreth 60,000 emaile nga llogaritë e dhjetë punonjësve të Departamentit të Shtetit në fillim të kësaj vere, tha një zyrtar i Senatit amerikan për Reuters të mërkurën.


Zyrtari tha se emailet ishin vjedhur nga 10 llogari të ndryshme të Departamentit të Shtetit.

Edhe pse emrat e tyre nuk u publikuan, të gjithë përveç njërit kanë punuar në rastet që përfshijnë rajonin e Azisë Lindore dhe Paqësorit, tha ai.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë