Loading…

Hajnat bëjnë gërdi në një motel në Burrnik: Vjedhin e shkatërrojnë paisje në vlerë prej 15 mijë euro

  • 18/11/2020 | 09:30

Hajnat bëjnë gërdi në një motel në Burrnik: Vjedhin e shkatërrojnë paisje në vlerë prej 15 mijë euro

Dje mbasdite, rreth orës 14:00 disa persona janë futur në një motel dhe reatuarant në Burrnik duke vjedhur e shkatërruar pasije me vlerë deri në 15 mijë eurosh, shkruan Gazeta Metro.


Hajnat kanë vjedhur pasisje kuzhine, dyer, kanë dëmtuar dhoma, e çka tjetër.

Më poshtë ju sjellim njoftimin e plotë të policicë:

Ankuesi m/k ka informuar se persona të panjohur në restorantin dhe motelin e tij kanë vjedhur kuzhinën me pajisje me vlerë rreth 15.000 euro, radiator për ngrohje me vlerë rreth 2.000 euro, disa pajisje sanitare me vlerë 1.500 euro, dy dyer dhe rrethojë të hekurt me vlerë rreth 1.000 euro, pesë frigoriferë me vlerë 1.500 euro dhe janë dëmtuar disa dhoma të motelit me vlerë rreth 500 euro. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë