Loading…

Hahn uron Kosovën për kodin telefonik

  • 15/12/2016 | 18:03

Hahn uron Kosovën për kodin telefonik

Komisioneri Evropian, Johannes Hahn ka përshëndetur zbatimin e marrëveshjes për Kodin telefonik për Kosovën, transmeton Gazeta Metro.


Ai në Twitter ka shkruar se Beogradi e Prishtina së bashku me Bashkimin Evropian kanë lehtësur dialogun dhe i kanë uruar mirëseardhje implementimit të marrëveshjes mbi telekomunikimin.

Ndryshe, sot Republikës së Kosovës i është dhënë kodi telefonik ndërkombëtar +383.

 

15442317_10154687281377752_8730850621859954786_n

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë