Loading…

Hahn liderëve: Kalojeni demarkacionin ose shkoni në zgjedhje

  • 11/11/2016 | 21:26

Hahn liderëve: Kalojeni demarkacionin ose shkoni në zgjedhje

Komisioneri evropian për zgjerim, Johannes Hahn, sot në Prishtinë, ishte i rezervuar në shprehejen e qëndrimeve në paraqitjet para mediave, për atë se çfarë duhet të bërë për ta kaluar krizën, por në takimet e mbyllura, ai thuhet të ketë qenë shumë konkret, mëson gazetametro.net.

Nga burime brenda takimit të gazetametro.net, mësohet se komisionieri Hahn u ka thënë troq liderëve institucional se nje qeveri, një mazhorancë e cila nuk është në gjendje ta kalojë një çështje si demarkacioni, atëherë nuk ka kuptm funksional.

Me këtë Hahn shumë qartë ka nënkuptuar se nëse demarkacioni nuk kalon atëherë në momentin më të afërt dhe më të përshtatshëm vendi duhet të shkojë në zgjedhje.

Hahn sot ka qëndruar në Prishtinë, ku fillimisht ka takuar ndaras, liderët e institucioneve, duke filluar nga presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Isa Mustafa dhe të tjerët, e fare në fund ka mbledhur në një takim të përbashkët të gjithë liderët e partive kryesore në vend, nga pozita dhe opozita. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë