Loading…

Habit qytetari nga Malisheva, thotë se për 11 orë ka pirë alkool pasi ka fituar politikani i tij i preferuar

  • 26/11/2021 | 12:30

Habit qytetari nga Malisheva, thotë se për 11 orë ka pirë alkool pasi ka fituar politikani i tij i preferuar

Idealizimi ndaj liderëve politik në vendin tonë duket se veç është rritur. Brohoritjet me plot pasion të zjarrtë, i hasëm edhe në zgjedhjet e këtij viti.


Hashim Bogaj, i cili punon si shofer kamioni, thotë se për disa ditë ka pasur stres se a do ta fitoj partia e Limajt në Malishevë. 47-vjeçari tregon se nga gëzimi i fitores, ka pirë 11 orë alkool.

E gjithë kjo eufori dhe brohoritjet që i bëjnë qytetarët për udhëheqësit e partive politike, e kanë një shpjegim, sipas sociologut Bekim Selisha. Ai thotë se e tërë kjo ndërlidhet me atë se sa një vend është i zhvilluar.

Më poshtë keni videon.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë