Loading…

‘Habit’ Carlo Ancelotti, ky është futbollisti që do të zëvendësoj Benzeman

  • 20/03/2022 | 19:38

‘Habit’ Carlo Ancelotti, ky është futbollisti që do të zëvendësoj Benzeman

Skuadra e Real Madrid ka publikuar dy orë para ndeshjes formacion zyrtar kundër Barcelonës, ndërsa Barcelona pak minuta më parë për ndeshjen e cila do të luhet me fillim nga ora 21:00, transmeton Gazeta Metro.


Skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti sot do të luaj pa sulmuesin i cili këtë edicion është duke kaluar në një formë fantastike, Karim Benzama që do të jetë një mungesë e madhe për ‘Los Blancos’.

Gjithashtu mungesë tjetër e rëndësishme do të jetë edhe mbrojtësi i krahu të majtë, Ferland Mendy i cili po ashtu është i lënduar.

Sulmuesi brazilian 21-vjeçar, Rodrygo do të jetë sot startues në vend të Karim Benzemas.

Formacioni zyrtar i Real Madrid:

Courtois, Carvajal, Eder Militao, Alaba, Nacho, Kroos, Modric, Casemiro, Valverde, Vinicius JR, Rodrygo.

Formacioni zyrtar i Barcelonës:

Ter Stegen, Jordi Alba, Pique, Araujo, Dani Alves, Pedri, Busquets, De Jong, Ferran Torres, Aubameyang, Dembele. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë