Loading…

Grupi i tifozëve të Torcidës dhe policia kroate përplasen në autostradë: Dy huliganë qëllohen

  • 22/05/2022 | 10:20

Grupi i tifozëve të Torcidës dhe policia kroate përplasen në autostradë: Dy huliganë qëllohen

Nga Kroacia vijnë lajme dhe video shqetësuese. Pas ndeshjes mes Dinamos dhe Hajdukut, grupi i tifozëve të Torcidës dhe policia kroate janë përplasur në autostradë.


Pas ndeshjes mes Dinamo Zagrebit dhe Hajduk Splitit ka pasur një përleshje masive midis Torcidës dhe policisë në autostradën A1, ku rreth 1600 tifozë të Hajduk Splitit po ktheheshin në shtëpi, transmeton Insajderi.

Gjatë trazirave, policia përdori armë dhe qëlloi 2 huliganë të Hajdukut.

Hajduk u mposht nga Dinamo me retzultat 3:1, dhe grupi i tifozëve nga Spliti, që nuk u lejua nga policia të kenë asnjë pankartë, megafon dhe daulle, vendosën të bojkotojnë hyrjen në stadium.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë