Loading…

Gruevski: Edhe Lëvizja Besa e konfirmoi se Deklarata është bërë në Shqipëri

  • 06/03/2017 | 11:17

Gruevski: Edhe Lëvizja Besa e konfirmoi se Deklarata është bërë në Shqipëri

Nikolla Gruevski, mandatari që dështoi të bëjë qeverinë e re të Maqedonisë insiston që partitë shqiptare në Maqedoni kanë platformë politike nga Shqipëria.


”Platforma e partive shqiptare është jo Kushtetuese pasi përmban kushte që i ka thurur një shtet tjetër nën mbështetjen e një kryeministri i shtetit tjetër, Edi Rama”, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Kjo dje është vërtetuar edhe nga një parti pjesmarrëse në këtë deklaratë, Lëvizja Besa e cila thotë se e gjithë idea dhe gjithë platforma ka qenë nën mbikëqyrje nga një shtet tjetër, Republika e Shqipërisë.” tha ish-kryeministri Nikolla Gruevski për Televizionin shtetëror kroat HRT1. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë