Loading…

Gruaja afgane lind fëmijë në stacion të autobusëve në Kosovë

  • 12/02/2017 | 12:39

Gruaja afgane lind fëmijë në stacion të autobusëve në Kosovë

Një refugjate nga Afganistani, me emrin Nuris Nazami ka lindur në stacionin e autobusëve në fshatin Vracevo afër Leposavicit në veri të Kosovës, ku ajo u transferua pastaj në spitalin e Mitrovicës.


Një banorë i këtij fshati u ka thënë mediave se gruaja nga Afganistani kishte lindur një vajzë.

Fshatarët thirrën menjëherë policinë dhe mjekët, ku pastaj nëna dhe vajza janë transferuar në Departamentin e gjinekologjisë në Qendrën klinike të Mitrovicës.

a

Stacioni i improvizuar autobusëve ku ajo ka lindur

Gjinekologu Nebojsa Belovic, ka thënë se është e vështirë për të marrë informacione nga pacientja ngase nuk flet anglisht.

Familja Nazam mbërritën 10 ditë më parë në Kosovë, dhe ishte kontrolluar në Prizren ku i ishte thënë se shtatzania e saj ishte normale.

Ata janë duke u strehuar në një shtëpi të braktisur, kështu duke pritur mundësinë e parë të dalin në Serbi e pastaj në Evropën Perëndimore./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë